Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/avukatsitesi/public_html/wp-content/plugins/salient-core/includes/vc_templates/vc_row.php on line 148

SORULARINIZ

Aklınızda herhangi bir soru kalmaması için, tüm ayrıntıları ve süreci sizin için cevaplıyoruz.

İnsanız hata yapabiliriz. Cevaplayamadığımız yada eksik cevapladığımız bir soru var ise, direkt olarak bize sormak için 0532 136 77 75 nolu WhatsApp hattımızdan bize sorunuzu iletebilir veya info@alfadizayn.com mail adresine sorunuzu yazabilirsiniz.


Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/avukatsitesi/public_html/wp-content/plugins/salient-core/includes/vc_templates/vc_row.php on line 148

Soru : Neden sizi tercih edelim ?
Cevap : 2016 yılından bu yana faaliyetimize Samsun Çarşamba’da devam eden, vergi veren, Ticaret Odasına ve Bilgisayar Mühendisleri Odasına kayıtlı bir firmayız. Firmamızın adı ALFA Dizayn Web Tasarım ve Yazılım. Sitemize ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz. Google yorumlarına ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz. Uzun bir süredir farklı sektörlerin İnternet sitesi ve yazılım ihtiyaçlarını giderdik ve gidermeye devam ediyoruz.

2019 yılının Şubat ayında aldığımız bir karar ile Avukat ve çok parlak bir geleceği olacağını inandığımız Arabulucular için İnternet sitesi hazırlama kararı aldık. Bu doğrultuda AvukatSitesi.org alan adını aldık. Bu kararı almamızın en büyük nedeni ise, ülkemizdeki mevcut Avukat ve Arabulucu İnternet sitelerin çağın gerisinde, eski tasarımlara sahip olması oldu. 2019 Şubat ayında sitemizi yeniledik.

Türkiye’deki tüm Avukat ve Arabuluculara ulaşarak, İnternet site ihtiyaçlarına en modern ve ekonomik bir biçimde cevap vermek istiyoruz.

Soru : Hangi hizmetleri veriyorsunuz?
Cevap : Tasarım örneklerinden görebileceğiniz gibi, modern, kaliteli ve çağın ilerisinde İnternet tasarımlarını sizlere sunuyoruz. Bunun yanında, Hosting yani İnternet sitesi barındırma hizmeti sunuyoruz.

Bunlardan farklı olarak aşağıdaki hizmetleri de en kaliteli ve uygun olarak sunmaktayız;

  • Sosyal medya danışmanlığı ve Sosyal medya hesap oluşturma hizmetimiz mevcut.
  • Logo Tasarımı ve Kurumsal Kimlik Tasarımı
  • Firma ve Ürün tanıtımı için video hazırlıyoruz. En son 2019 yılında Samsunda yapılan 4.Arabuculuk Çalıştayı için bir çok Arabuluculuk merkezinin tanıtım videosunu hazırladık. Buradan inceleyebilirsiniz.
  • Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) çalışması yaparak, firmanızın Google’de ilk sayfada çıkması için çalışıyoruz.
  • Bilişim ve İnternet Danışmanlığı
  • Masaüstü ve Mobil Yazılım Geliştirme

gibi çok geniş yelpazelerde çalışmalarımız mevcut.

Soru : Nasıl tasarım seçebilirim?
Cevap : Sahip olacağınız İnternet sitesinin tasarımını seçmek için çok sayıda farklı alternatifiniz mevcut. Tek yapmanız gereken buraya tıklayarak siteniz için bir tasarımı beğenmek ve ilgili tasarımın numarasını not almak. Örneğin 4 numaralı tasarımı beğendiniz. Sipariş verirken size hangi tasarımı seçeceğiniz sorulduğunda Tasarım 4’ü işaretlemeniz yeterli.

Soru : Tasarımı beğendim ancak ilave olarak birkaç alan daha istiyorum veya düzenleme istiyorum. Ekstra olarak herhangi bir ücret ödemem gerekiyor mu?
Cevap : Hayır. Herhangi bir ücret ödemeniz gerekmiyor. Elimizden geldiği kadar bu konuda esnek davranma niyetindeyiz. Ancak çok radikal istekleriniz olursa, hak verirsiniz ki ücretlendirmek zorunda kalabiliriz. Örneğin; 2 veya daha fazla ilave kısımlar istenilirse, tasarım fiyatının yarısını geçmeyecek bir meblağ ile fiyatlandırma yapabiliriz.

Ancak basit düzenlemeler ve özellikler isterseniz, herhangi bir ücret ödemeniz gerekmeyecek.

Soru : Sitemde Türkçe hariç 4 farklı dil seçeneği olmasını istiyorum. Ücretlendirmeyi nasıl yapıyorsunuz?
Cevap : Türkçe hariç dil başına 200 TL ücretlendirme yapıyoruz.

Soru : Tasarım demo sitelerinizi inceledim ve bir tasarım beğendim ancak Kanunen Avukat sitelerinde reklam yapılması yasak. Demo sitelerde tecrübe ve verilen hizmetin niteliği ön plana çıkarılarak reklam yapılmış Bu da yasa hükmüne aykırı bir durum. Ortada hukuksuz bir durum yok mu?
Cevap : Şüphelerinizde tamamen haklısınız. Durumu size şöyle izah edelim. Hazırladığımız tasarım demosu siteler, sizlere sitelerin özellik ve görünümünü göstermek için hazırlanmıştır. Siparişinizden sonra sizlere reklam yasağı olduğunu ve ilgili kısımları değiştirmemiz gerektiğini belirtiyoruz. Sizlere ilgili kısımlara neleri koyabileceğinize dair önerilerde bulunuyoruz. Dilerseniz bizim önerimizden dilerseniz kendi belirleyeceğiniz kelimeler ile ilgili kısımları düzenliyoruz. Reklam yasağı kanunu muhalefet etmemeye özel olarak dikkat ediyoruz.

Soru : Sitemi farklı dillerde yayınlamak istiyorum ancak çeviriyi sizin yapmanızı istiyorum. Ücreti nedir?
Cevap : Çeviri hizmeti için çalıştığımız kurumlar mevcut. Dilerseniz sizin yerinize Çeviri yaptırabiliriz. Ücreti ise ortalama olarak 100 kelimesi 9 TL’dir.

Soru : Site tasarımını kendim belirleyebilir miyim?
Cevap : Tabi ki. Bizim sunmuş olduğumuz tasarımlardan başka bir Avukat yada Arabulucu web sitesi tasarımı isterseniz, örnek bir tasarımı bize iletmeniz yeterli. İletişim formundan yada WhatsApp hattımızdan bize yazarak fiyat alabilirsiniz.

Soru : Sipariş vermek için üye olmam gerekiyor mu?
Cevap : Sitemizden sipariş vermeniz için üyelik oluşturarak vakit kaybetmenize gerek yok. Tek yapmanız gereken Akıllı Sipariş Formundan satın almak istediğiniz hizmeti seçip bilgilerinizi girmek ve siparişinizi onaylamak.

Soru : Sipariş nasıl verebilirim? Detaylı olarak anlatabilir misiniz?
Cevap : Sorunuza en kısa cevabı Ana Sayfamızda yer alan “Site Yayınlanma Süreci” kısmından cevap alabilirsiniz. Eğer adım adım nasıl sipariş verebileceğinizi görmek isterseniz; Avukat Sitesi Veya Arubulucu Sitesi Siparişi Nasıl Verebilirim? yazımızı inceleyebilirsiniz.

Soru : Sipariş verdim. Şimdi ne olacak?
Cevap : Siparişiniz bize ulaştıktan sonra sizinle iletişime geçip, gerekli olan tüm bilgileri sizden isteyeceğiz.

Soru : Siparişten sonra sözleşme sunuyor musunuz?
Cevap : Akıllı Sipariş Formunda sipariş verirken son adımda, sizlere bir sözleşme sunuyoruz. “Sözleşmeyi Kabul Ediyorum” onayını verdikten sonra, sizlere bu sözleşmenin pdf halini de mail adresinize göndereceğiz.

Soru : Sitem sipariş verdikten kaç gün sonra yayında olur?
Cevap : Siparişiniz ulaştıktan sonra ivedilikle sizinle iletişime geçip gerekli olan bilgileri sizden rica edeceğiz. Eğer av.tr veya com.tr alan adını alacaksak, onay süresi değişmekte. Onayı ODTÜ verdiği için kesin bir süre veremiyoruz. Genelde birkaç gün içinde onay gelmektedir.

Soru : Sitemin alan adını kendim almak istiyorum. Mümkün müdür?
Cevap : Tabi ki. Sitenizin alan adını siz de alabilirsiniz. Bunun için nic.tr sitesin bir üyelik oluşturmanız, gerekli başvuruları yapmanız gerekmektedir. Başvurunuzun onayından sonra size vereceğimiz DNS bilgilerini ilgili alana yazmanız yeterlidir. Akıllı Sipariş Formu‘nun ilk adımında “Alan adınız var mı ?” soruna Evet cevabını vererek siparişinizi oluşturabilirsiniz.

Soru : av.tr alan adı almak istiyorum. Hangi adları seçebilirim.
Cevap : En detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Soru : Sipariş sonrası sitemde bazı düzenlemeler ve eklemeler yapacağım. Nasıl yapabilirim?
Cevap : Sitenizin yönetim paneline giriş bilgilerini siparişinizden sonra size teslim edeceğiz. Dilediğiniz ekleme ve düzenlemeleri yapabilirsiniz.

Soru : Sitemde düzenleme ve eklemeleri sizin yapmanızı istiyorum. Ücret ödemem gerekiyor mu?
Cevap : Yıllık 3 isteğe kadar ücretiz düzenleme ve değişiklikler bizim tarafımızdan yapılacaktır. Eğer 3’den fazla düzenleme isterseniz istek başına 30 TL ödeme yapmanız gerekmektedir.

Soru : Sipariş sonrası siteme bir saldırı veya hackleme girişimi olursa nasıl bir güvence veriyorsunuz?
Cevap : Herhangi bir sorun yaşanmaması için tüm güvenlik önlemlerini almaya çalışıyoruz. Ancak Dünya üzerinde hiç bir sistem kusursuz değildir. O nedenle barındırma hizmeti verdiğimiz tüm İnternet sitelerinin yedeklerinin aylık olarak alıyoruz. Herhangi bir sorun yada saldırı olur ise sitenizin yedeği tarafımızdan ücretsiz olarak geri yüklenecektir.

Soru : Sitemin Google’de üst sıralarda yer almasını istiyorum. Bunun için makale yazmam gerekiyormuş. Zamanım yok, siz benim yerime siteme makale ekler misiniz?
Cevap : Makale ve yazı girişleri tarafımızca profesyonelce ve SEO kriterlerine göre hazırlanmaktadır. Makale ücretimiz ise 100 kelimesi 4 TL olarak fiyatlandırılmaktadır.

Soru : Ödemeyi peşin mi alıyorsunuz?
Cevap : Çalışmaya başlamadan siparişinizin ödemesinin yarısını alıyoruz. Çalışmanızı teslim ettikten sonra ise, kalan yarısının ödemesini gerçekleştiriyorsunuz.

Soru : Ödemeyi nasıl yapacağız?
Cevap : Ödeme için şuan sadece Havale ve EFT ile ödeme kabul edebiliyoruz. Bu yılın planları arasında Sanal Pos hizmeti sağlamakta var. Müşterilerimizden gelecek geri dönüşlere göre bu süreyi daha da önce çekebiliriz.

Soru : 1 yıl sonra ne kadar ödemem gerekiyor?
Cevap : Satın alma işleminden 1 yıl sonra alan adı ve hosting ücreti; com.tr ve av.tr alan adları için 150 TL, diğer alan adları için ise 200 TL olarak yenilenecektir. Eğer birden fazla alan adınız var ise, güncel olarak alan adı ücretleri eklenerek fiyatlandırma yapılacaktır. Güncel alan adları fiyatlarına, Akıllı Sipariş sayfasından göz atabilirsiniz.

Soru : Hizmeti satın almaktan vazgeçtim. Ücretin iadesini isteyebilir miyim?
Cevap : Bildiğiniz üzere herhangi bir mazeret göstermeden 14 gün içerisinde cayma hakkınız vardır. Dilerseniz sözleşmeyi iptal edebilirsiniz. Ücret ödemişseniz, ilgili ücret tarafınıza iade edilecektir. Ancak alan adı için bir ücret ödemişseniz, teknik anlamda imkansız olduğu için maalesef alan adı ücretini iade edemiyoruz.