Skip to main content
Genel

Avukat İnternet Sitesi Nasıl Olmalıdır?

By 23 Şubat 2019No Comments

Çağımıza adını veren İnternet, her sektörün başlıca ihtiyacı. Bu durum Avukat ve Arabulucular içinde geçerli.

Ancak küçük bir sorun var.

Ülkemizde kanunen Avukatların reklam yapması ve haksız rekabet doğuracak çalışmalar yapmaları bildiğiniz üzere yasak. Kanunun ilgili maddesine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Biz AvukatSitesi.org olarak, ilgili maddeleri ihlal etmeden Avukatlar için herhangi bir reklam içermeyen İnternet siteleri oluşturmaya özen gösteriyoruz.

Maddede de açıkça belirtildiği üzere Avukatlar için hazırladığımız İnternet sitelerin de;

  • Avukatın ismi ve ünvanı
  • Avukatın resmi
  • Avukatın Baro kayıt tarihi ve Baro sicil numarası
  • Mezun olduğu üniversite
  • Bildiği yabancı diller
  • Hukuk bürosunun adresi
  • İletişim adres, telefon ve sosyal medya hesapları gibi bilgilere yer veriyoruz.

Yani hazırladığımız İnternet siteleri bir nevi sizlerin sanal kartviziti niteliğinde oluşturuluyor. Böylece müvekkillerinizin sizler ve hukuk büronuz hakkında İnternet ortamında daha yakından bilgi almasını veya sizlere daha kolay ulaşmasını sağlamaktayız. Hazırladığımız İnternet sitelerinin tasarımlarına buraya tıklayarak ulaşabilir, bir tasarım beğendikten sonra sipariş vermek için buraya tıklayabilirsiniz.

İşin biraz daha teknik kısımlarına göz atalım.

Her şeyden önce bir İnternet sitesi için en önemli 2 kriter vardır.

Birincisi; İnternet sitesinin çok hızlı bir biçimde açılması şarttır. İnternet sitesini ziyaret eden kullanıcıların hemen hemen hepsi, site 5 saniyeden fazla sürede açılıyorsa ilgili siteden çıkış yapma eğiliminde oluyor ve farklı alternatifleri yöneliyor. Biz Avukat Sitesi.org olarak, Avukatlar için oluşturmuş olduğumuz İnternet sitelerinin 5 saniyeden kısa sürede açılmasını sağlıyoruz.

İkinci; İnternet sitesinin tasarımıdır. İnternet sitenizi ziyaret eden bir kullanıcı site tasarımını beğenmiyorsa siteden çıkma olasılığı yükseliyor. Maalesef ülkemizde İnternet sitesi sahibi olan Avukatların siteleri 10 yıl öncesinin tasarımlarına sahip. Avukat Sitesi.org olarak en dikkate aldığımız konulardan biri de bu. Sizin için hazırladığımız tasarım örneklerinden de görebileceğiniz gibi, son derece modern ve uyumlu İnternet sitelerinden birine sahip olabilirsiniz.

Biz sektöre yenilik getirmek ve rakiplerimizin de kendilerini geliştirmesini sağlamak için Avukatlar için çağın ilerisinde tasarıma sahip İnternet siteleri oluşturduk. İnsanların sitenize girdiğinde hem hız olarak hem tasarım olarak Avukat İnternet Sitenizi (veya Arabulucu Sitenizi) beğenmesini ve tam puan vermesini istiyoruz.

Unutmayın.

İlk intiba önemlidir.